Firmy telekomunikacyjne

2019-07-13

Obecnie na rynku widnieje wiele ofert skierowanych do potencjalnych odbiorców, jeżeli chodzi o firmy telekomunikacyjne.


Przedsiębiorstwa w zakresie swoich usług oferują abonamenty opłacane miesięcznie, z umowami podpisywanymi na co najmniej pół roku. Niektórzy z operatorów umożliwiają również jednorazowy zakup pakietu, na przykład internetowego – 10 GB za wyznaczoną kwotę. W dziedzinie telefonii proponują abonament, opłacany co miesiąc, bądź telefon na kartę doładowywany wedle uznania i potrzeb użytkownika. Cena pakietu telewizyjnego zależna jest od ilości kanałów. W swoich ofertach sieci telekomunikacyjne posiadają różne warianty zestawień nabywanych usług – można wybrać na przykład pakiet łączony i nabyć kilka usług na raz, co gwarantuje niższą cenę, jeżeli chodzi o firmy telekomunikacyjne.


Operatorzy oferują także możliwość zakupienia u nich urządzeń elektronicznych takich jak telefon, laptop, tablet czy telewizor. Po wpłaceniu gotówki, bądź określoną wcześniej umową, ilością i wysokością rat – przedmiot staje się naszą własnością. Proponują także ofertę dla firm, która zazwyczaj jest korzystniejsza niż ta skierowana do pojedynczych osób prywatnych. Telekomunikacja to dziedzina nauki i techniki obejmująca zakres transmisji informacji na odległość przy użyciu środków łączności.

 

Definicja zawarta w polskim prawie brzmi: „Nadawanie, odbiór lub transmisję informacji, niezależnie od ich rodzaju, za pomocą przewodów, fal radiowych bądź optycznych lub innych środków wykorzystujących energię elektromagnetyczną”.


Już w czasach średniowiecza ogniska sygnałowe na wzgórzach pełniły ważną rolę. W razie wykrycia potencjalnego zagrożenia, na przykład zauważenia wroga, używano wcześniej ustalonego sygnału by ostrzec oddalone od danego miejsca oddziały. W 1792 roku francuski inżynier Claude Chappe zbudował pierwszy telegraf optyczny, prowadzący z Lille do Paryża, jednakże pod presją współzawodnictwa z telegrafem elektrycznym komercyjna linia została zamknięta osiem lat później.

W 1839 roku do użytku przez angielskich naukowców został oddany pierwszy prototyp. Z biegiem lat, kolejni wynalazcy udoskonalali i ulepszali tą technologię. W 1901 roku Guglielmo Marconi otrzymał nagrodę Nobla za pierwszą udaną próbę nawiązania komunikacji bezprzewodowej.

 

Jak działa telekomunikacja?

Dawniej opierała się na technologii NMT (ang. Nordic Mobile Telephone) zwana inaczej siecią 1G. To analogowy system radiokomunikacji ruchomej, jeden z systemów telefonii komórkowej pierwszej generacji. Składał się z trzech podstawowych elementów:

-MTX, czyli centrali całego systemu, odpowiedzialnej za sterowanie siecią i komunikację z publiczną siecią telefoniczną.

- BS, tak zwanej stacji bazowej zajmującej się komunikacją ze stacjami ruchomymi.

- MS, znanej jako stacja ruchoma.

Do niedawna była wykorzystywana jako rozwiązanie tak zwanego problemu „Ostatniej mili” Telekomunikacji Polskiej. Na terenach znacznie oddalonych od centrali wykorzystywało się system NMT, by zapewnić łączność telefoniczną dla abonentów. W 2012 roku bez większego rozgłosu nadajniki zniknęły, a użytkownicy rozpoczęli korzystanie z telefonii cyfrowej. Obecnie korzystamy z sieci komórkowej w standardzie GSM. Użytkujemy technologię 4G LTE. System telekomunikacyjny składa się z trzech elementów:

- nadajnik, który przetwarza informacje na sygnał

- medium transmisyjne przenoszące sygnał

- odbiornik, mający za zadanie odbierać sygnał i przetwarzać go z powrotem na informacje


Infrastruktura telekomunikacyjna umożliwia użytkownikom bezprzewodowe połączenia na obszarach kontrolowanych przez poszczególne anteny stacji bazowych, dzięki czemu zapewnia abonentom pełną mobilność i pozwala zestawiać ze sobą połączenia. To komfortowe i praktyczne rozwiązanie zajmujące miejsce w życiu codziennym każdego człowieka.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018