Jak wybrać firmę oświetleniową?

2019-08-01

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym filmowcem, czy raczej studentem, który musi wykonać niedługie nagranie, by przekonać do siebie komisję egzaminacyjną, nie możesz zapomnieć, że w każdym filmie główną rolę odgrywa oświetlenie. W zależności od tego, jak bardzo zależy ci na dobrym efekcie twojej pracy, możesz zdecydować się na naukę o skomplikowanych zasadach najlepszego oświetlania planu filmowego, a możesz też zdecydować się na usługi, które oferują firmy oświetleniowe http://lumensc.pl/. Pamiętaj jednak, że jest ich na rynku sporo. Jak zatem wybrać firmę oświetleniową, by odpowiednio wsparli twoją pracę?

Pamiętaj, że niezależnie od fabuły, film musi przede wszystkim robić wrażenie wizualnie. I nie mamy tu na myśli tego, byś w każdym typie filmu umieszczał dodatkowe efekty specjalne, ale zadbał o odpowiednie naświetlenie scen. Tylko w ten sposób oczy widzów nie będą zmęczone, a ich głowy zajmą się tym, co najważniejsze - przekazem filmu. Dlatego, jeśli nie masz pewności, że potrafisz przygotować oświetlenie filmowe samodzielnie w sposób profesjonalny, oddaj to w ręce fachowców - zdecyduj się na firmy oświetleniowe. Pracują w nich osoby kompetentne i rozumiejące twoje potrzeby, bo od lat pracujące w branży. Jak wybrać firmę oświetleniową?

Na początek określ swój budżet. To pomoże ci w szybkiej weryfikacji, które firmy oświetleniowe są poza twoim zasięgiem. Pamiętaj także, że cena za usługi nie zawsze idzie w parze z ich jakością. Bywa, jak w każdej branży, że firmy z wieloletnim stażem na rynku mają już wypracowaną renomę i choć się nie starają, wciąż napływają do nich nowi klienci, a oni podnoszą stawki za markę, którą już są. Czasem może się okazać, że firmy oświetleniowe, które dopiero wchodzą na rynek i jeszcze nie cenią się tak bardzo, znacznie bardziej dbają o efekt i zadowolenie swoich klientów, by na tym przepełnionym rynku utrzymać się jak najdłużej.

Drugim, według nas znacznie ważniejszym, kryterium jest doświadczenie, jakim mogą pochwalić się firmy oświetleniowe. Chociaż na rynku wciąż na pewno są jeszcze ci, o których wspominaliśmy wcześniej - marki, które funkcjonują już tylko dzięki kiedyś wypracowanej renomie - zasada jest jednak dość stała. Im dłużej ktoś jest na rynku, tym jest lepszy. Przede wszystkim dlatego, że świadczy to o jego profesjonalizmie. Jeśli tyle lat pokonywali konkurencję, muszą nieść w sobie wartość dodaną. Jednocześnie firmy oświetleniowe, które swoje usługi oferują od lat, po prostu “z niejednego pieca chleb już jadły”. Oświetleniowcy pracujący u nich mieli styczność z wieloma różnymi planami, przez co twój nie powinien ich niczym zaskoczyć. Będą to również znacznie lepiej wyposażone firmy oświetleniowe niż początkujący - sprzęt jest dość drogi i nie każdy początkujący może sobie na taki zakup pozwolić.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018