Od czego zacząć projektowanie 3D?

2019-07-31

Nowoczesne technologie przyciągają uwagę coraz większą uwagę coraz szerszego grona osób. Jednym z nowych wyzwań jest projektowanie 3D. Początki wcale nie muszą być trudne, ale przecież nie możesz wiedzieć, od czego zacząć. Zanim zapiszesz się na kurs, chcielibyśmy przedstawić kilka podstawowych kwestii, które mogą ci pomóc podjąć najlepszą decyzję. Gotowy? Zaczynamy - kilka słów o podstawach, które ci pomogą, jeśli interesuje cię projektowanie 3D.


Przede wszystkim na pewno zastanawiasz się, czy potrzebny jest ci bardzo mocny komputer. Jeśli interesuje cię projektowanie 3D, musisz mieć świadomość, że to jeden z pierwszych mitów, jakie najczęściej powtarzane są w Internecie. Jeśli dopiero zaczynasz, wystarczy ci sprzęt za wcale nie więcej niż 2000 złotych. Co więcej, musisz wiedzieć, że w przyszłości może tak być, że nigdy nie będziesz potrzebował drogiego sprzętu. Jeśli projektowanie 3D stanie się nie tylko twoją pasją i postanowisz tworzyć statyczne rendery niezbyt skomplikowanych obiektów, to prosty komputer jest zupełnie wystarczający. Co więcej, istnieje również teoria, że bardzo dobry komputer nie jest dobry do nauki, bo przy gorszej jakości sprzęcie będziesz zmuszony do lepszej optymalizacji scen.

Projektowanie 3D - jaki program wybrać na początek?

Żadna to nowość, że wszystkim początkującym, których interesuje projektowanie 3D, będziemy polecali Blendera. Dlaczego każdy go rekomenduje? Przede wszystkim, gdy dopiero zaczynasz i sprawdzasz, czy projektowanie 3D w ogóle cię interesuje, nie musisz bardzo dużo inwestować - a Blender jest programem darmowym. Tymczasem inne programy wymagają wykupienia licencji, której koszty wahają się pomiędzy 20 a nawet 200 dolarami. Oczywiście, że dają one jednocześnie więcej możliwości i możliwe jest znacznie bardziej zaawansowane projektowanie 3D, ale pamiętaj, że ty dopiero zaczynasz i jeszcze nawet nie możesz być pewny, że projektowanie 3D to rzeczywiście coś, co chcesz w przyszłości robić częściej.

Jeśli masz już jakieś pojęcie o tym, czym jest projektowanie 3D i rzeczywiście wiesz, że chcesz wiązać z tym swoją przyszłość, to w każdej chwili możesz wykupić inne oprogramowanie, które pozwoli ci rozwinąć skrzydła. Tymczasem jednak, dopóki się uczysz, śmiało możesz postawić na Blendera, który pozwoli ci osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Pamiętaj, że raczej każde z płatnych oprogramowań daje ci możliwość bezpłatnej próby - niemniej te kilkadziesiąt dni to trochę za mało, by nauczyć się, czym jest projektowanie 3D, zwłaszcza przy takiej ilości rozbudowanych możliwości. Tymczasem Blender ma niewiele funkcji, które będziesz w stanie możliwie szybko pojąć - a z biegiem czasu będziesz mógł rozwijać swoje możliwości, dodając kolejne rozwiązania.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018