Popularne pożyczki dla firm

2019-07-22

Najbardziej popularne pożyczki dla firm to takie, o których jest głośno. Z pozoru są one bardzo atrakcyjne – tak, tylko z pozoru, bo często okazuje się, że koszty manipulacyjne przewyższają znacznie nasze oczekiwania względem całkowitego kosztu kredytu. Dlatego też poszukując najbardziej korzystnych ofert kredytowych, warto sugerować się opiniami i rzeczywistą stopą procentową, jak również tym, ile będzie kosztowała w sumie pożyczka pobrana na konkretną sumę pieniędzy. Świetną alternatywą dla kredytów bankowych będzie pożyczka uzyskana z funduszy unijnych. Najczęściej pożyczka taka jest proponowana przedsiębiorcom na specjalnych warunkach, bardzo korzystnych dla inwestorów. Trudno jest przejść obok takiej propozycji, tym bardziej, że zadłużenie może być spłacane bez problemu przez kilka lat.


Wnioskowanie o wsparcie unijne

Propozycje dla firm starających się o pożyczki unijne są konkretnym zastrzykiem gotówki, jaki zawsze powoduje dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i możliwość wdrożenia nowych projektów, bardziej rewolucyjnych zmian, opracowania strategii, które pomagają uzyskać wysokie noty na rynku wśród konkurencji. Pożyczki dla firm http://pozyskajfinansowanie.pl/pozyczki-na-cele-inwestycyjne-dla-firm/ udzielane za pomocą tworzonych programów unijnych są przyznawane wnioskodawcom po przejściu prawidłowej weryfikacji. Procedury przyznawania pożyczek nie są proste i właściciele korporacji muszą uzbrajać się w cierpliwość. Tym bardziej, że termin składania tego rodzaju wniosków o pożyczkę w stosownych urzędach jest ściśle ustalony i podczas tego czasu nie zostaje podjęta decyzja o przyznaniu kredytu. Dopiero po zakończeniu działań weryfikacyjnych firmy otrzymują wiadomość i wsparcie finansowe na wnioskowaną kwotę pieniędzy.


Jedna z najpopularniejszych inicjatyw unijnych jest Jeremie, a jej kontynuacją jest Jeremie 2. Dofinansowanie to przeznaczone jest zarówno dla start-upów, jak i dla micro, małych i średnich przedsiębiorstw. Bardzo często pożyczki unijne są jedynym rozwiązaniem dla młodych firm, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej i nie mogą wnioskować o kredyt w banku. Pożyczki unijne można przeznaczyć na wiele celów, w tym na rozwój swojej działalności gospodarczej.

 

Korzystając z funduszy unijnych

Korzystając z funduszy unijnych możemy mieć pewność, że otrzymane wsparcie finansowe nie będzie mocno obciążało budżetu firmowego. Dzięki temu, że pożyczki są niskooprocentowane, w skali roku są to niewielkie kwoty, a chętnych do takich kredytów unijnych jest spora ilość. Szczególnie najmniejsze podmioty gospodarcze wymagają pomocy finansowej, jaka umożliwi zwiększenie swoich możliwości i realizację większej ilości zleceń, chociażby za pomocą bardziej nowoczesnych, innowacyjnych, zaawansowanych maszyn wykorzystywanych podczas wykonywania prac. Kwoty kredytów są ściśle określone w konkretnych programach unijnych. Np. w programie Jeremie można wnioskować o kredyty i pożyczki od 250 tysięcy do 2,5 mln zł. Oprocentowanie wynosi 4,5 proc.

Fundusze unijne dla mikro firm


Z funduszy unijnych mogą korzystać mniejsze i średnie przedsiębiorstwa, które chcą zainwestować otrzymane pożyczki w konkretne projekty firmowe. Bardzo często takie pieniądze, które zostały uzyskane na doborowych warunkach od organizatorów programów pożyczek dla firm, przeznaczane są na szkolenia, na wyjazdy integracyjne, na modernizacje wewnątrz firmy, na tworzenie nowych stanowisk pracy, na zakupienie maszyn i urządzeń, narzędzi oraz materiałów.    


Jeżeli potrzebujesz środków na rozwój działalności, jeżeli nie masz pieniędzy na sfinansowanie nowych projektów, rozszerzenia działalności, zakupu maszyn produkcyjnych lub innych, koniecznie sprawdź oferty pożyczek i kredytów unijnych. Wielu przedsiębiorców, różnych branż, posiadających firmy różnej wielkości, bardzo chętnie korzystają z takiej pomocy – pozwala ona znacznie wzmocnić firmę, a jednocześnie pozwolić na zrównoważoną spłatę bez zbędnego obciążania firmowych funduszy. Sprawdź sam i przekonaj się, czy warto! 

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018